Ганнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Добропільської міської ради Донецької області

  





Іванов Дмитро Григорович

Легка атлетика 7 клас 

 

 

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ 

 З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДЛЯ УЧНІВ 7 КЛАСУ

 

Тема: Стрибки у довжину з місця

Мета:

  • правила техніки безпеки під час уроків з легкої атлетики
  • розвивати спритність та швидкісно-силові якості
  • стрибкова підготовка
  • навчати техніці метання м’ячика у ціль
  • виховувати в учнів потребу до систематичних занять фізичною культурою, свідоме ставлення до зміцнення свого здоров'я розвивати фізичні та морально-вольові якості.

Завдання:

  1. Ознайомити учнів з правилами техніки безпеки під час виконання легкоатлетичних вправ.
  2. Удосконалювати техніку виконання стрибкових та бігових вправ.
  3. Спортивна гра «Міні-футбол»
  4. Здійснювати самоконтроль та визначення ЧСС під час уроку та в  домашніх мовах.

Місце проведення: спортивний майданчик

 Інвентар: свисток, секундомір, прапорець, м’ячики для метання, щит баскетбольний, фішки, м’яч футбольний, ворота

 

ХІД УРОКУ

№ п/п

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (12 хв.)

  1.  

Картинки по запросу шеренга картинкаШикування в одну шеренгу, рапорт.

Привітання з класом.

 

 

 

3 хв.

Перевірити стан спортивної форми відповідно до погодних умов та стан здоров’я

  1.  

Повідомлення завдань уроку

1 хв.

Ознайомити учнів зі структурою уроку

  1.  

Правила техніки безпеки під час уроків з легкої атлетики.

Практичне визначення ЧСС за 10 с.

3 хв.

Отримати зворотню інформацію.

 

Показати місце розташування пульсу, навчити його визначати.

  1.  

Стройова підготовка, різновиди ходьби, біг, переміщення приставним кроком, біг, ходьба, ЗРВ у русі.

4 хв.

Чітко виконувати команди

  1.  

Шикування в одну шеренгу.

Перешикування в колону по три.

1 хв.

За командою вчителя

ІІ. Основна частина (28 хв.)

  1.  

Спеціальні бігові вправи:

  • біг з високим підніманням колін;
  • біг із закиданням гомілки назад;
  • біг стрибками;
  • пояснення і показ стартового положення (високий старт);
  • стартовий розбіг до 10 м.;
  • біг на 30 м. (по дві спроби);
  • визначення ЧСС за 10 с.

 

Метання м’ячика у ціль:

  • баскетбольний щит з 5 м. 
  • стіна з 5 м.

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-8 хв.

Почергово по три учасника

 

 

Команда «На старт!», «Увага!», «Руш».

 

Почергово забігами по три учасника. Максимальна швидкість. Ненапружені рухи руками і ногами з великою амплітудою.

Відпочинок під час повернення до лінії старту.

 

 

Вправу виконувати почергово за командою вчителя на два баскетбольні щити

  1.  

Стрибки у довжину з місця:

  • стрибки на правій, на лівій, на двох ногах;
  • багатоскоки (8 стрибків з ноги на ногу);

 

 

  •  стрибки у довжину з місця послідовно (5-6
  • стрибків);
  • стрибок у довжину з місця (по три спроби);
  • вправи зі скакалкою.

 

10 хв.

 

Слідкувати за ритмом роботи рук і ніг.

Восьмий стрибок – приземлення на дві ноги.

 Стрибки більше вгору, ніж вперед з максимальним відштовхуванням.

 

  1.  
  • Спортивна гра «ФУТБОЛ»

8 хв.

Змагаються дві команди.

Дотримуватися дисципліни та Т/Б №

 

ІІІ. Заключна частина (5 хв.)

  1.  

Повільний біг, рівновага на одній нозі

1 хв.

Руки на пояс, другу ногу вперед.

Повторити на обох ногах.

  1.  

Ходьба з виконанням вправи на увагу.

Визначення ЧСС за 10 с.

1 хв. 30 с.

Виконувати вправи за вказівкою вчителя.

  1.  

Підбиття підсумків уроку

2-3 хв.

Обов´язково відзначити найбільш старанних учнів. Організований вихід зі спортивного майданчика 

 

 

 

КОНСПЕКТ  УРОКУ

З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДЛЯ 11 КЛАСУ

Вчителя фізичної культури

 Іванов Дмитро Григорович

 

Тема: «Легка атлетика»

 

Задачі:

  1. Вдосконалювати метання малого м’яча з розбігу на дальність.
  2. Повторювати стрибок у довжину з місця.
  3. Розвивати швидкість за рахунок бігу 100 м.

 

Інвентар:секундомір, прапорці (фішки), малі м’ячі.

 

Місце проведення: спортивний майданчик

 

 

 


Частина уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

П

І

Д

Г

О

Т

О

В

Ч

А

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

 

У

Р

О

К

У

 

15

ХВ

 

П

І

Д

Г

О

Т

О

В

Ч

А

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

 

У

Р

О

К

У

 

15

ХВ

 О

 С

 Н

 О

 В

 Н

 А

 

 Ч

 А

 С

 Т

 И

 Н

 А

 

 У

 Р

 О

 К

 У

 

25

ХВ.

 

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

5 ХВ.

1. Шикування, рапорт,

 Повідомлення задачі.

2.Значення корегувальної гімнастики для формування постави.

3. Стройові вправи:

 - наліво,

 - направо,

 - кругом.

4. Ходьба:

 - перекатом з п’яти на носок,

 - навшпиньки,

 

5. Повільній біг.

 

6. Змійкою.

 

7. Ходьба.

 

      ЗРВ у русі

  І. В.п. Руки за спиною

     1-4.Ходьба на носках

    5-8.Ходьба звичайним кроком

    9-16.Те ж на п’ятках

ІІ. В.П. Руки на поясі

    1-16. Нахили голови вперед і назад

     17-32. Те ж вбік

ІІІ. В.п. Руки унизу

     1-4. Повільний присід, руки на коліна

    5-8. В.п.

ІV. В.п. Руки зхресно попереду, пальці з’єднані

    1-16. Скручування і викручування рук

V. В.п. руки попереду

    1. Ривком руки в сторони

    2. В.п.

    3-4. Те ж уверх

VІ. В.п. Руки унизу-позаду, пальці з’єднані

1.Ривком руки назад, прогнутися

    2. В.п

VІІ. В.п. Руки за головою

    1.Поворот тулуба наліво, руки уверх

    2. В.п.

    3-4. Те саме вправо.

VІІІ. В. п. ліва вгорі.

    1-16. Послідовні оберти руками вперед

    17-32. Те ж назад

ІХ. В.П.Руки за головою.

     1.Нахил вліво, праву руку в сторону

     2. В.п

 3-4. Те ж вправо

Х. В.п. Руки в сторони

    1.Зігнути ліву в групуванні

    2.В.П.

    3-4. Те ж праву

ХІ. В.п. Руки уперед, долонями униз

    1. Однойменний мах лівою

     2. Крок лівою

     3-4. Те ж правою

ХІІ. Стрибки:

1.Стрибки з просуванням вперед на двох ногах

2.Стрибки через бокову лінію

ХІІІ. Біг

 

 

 

ХІV. Біг з високим підніманням стегна

 

 

ХV. Біг із закиданням гомілок

 

 

ХVІ. Біг спиною вперед

ХVІІ. Біг галопом правим і лівим боком

ХVІІІ. Біг схресно правим і лівим боком

ХІХ. Біг, по сигналу зупинка.

ХХ. Біг по сигналу поворот на 180 і біг у зворотному напрямку.

 

ХХІ Прискорення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Задача 1:

Метання малого м’яча з розбігу на дальність.

 

 

Задача 2:

Повторювати стрибки у довжину з місця.

 

 

 

 

Задача 3:

Біг 100 м.

 

1.Повільна ходьба. Вправи на заспокоєння і відновлення дихання.

2.Шикування, підведення підсумків уроку, виставлення оцінок.

3.Домашнє завдання.

1 хв.

 

 

 

2-3 рази

 

 

 

15 м.

 

 

15 м.

 

20м

 

20м

 

 

30 м

 

 

 

 

16р

 

 

 

2-3р

 

 

16р

 

16р

 

 

 

16р

 

 

 

16 р

 

 

16р

 

 

16р

 

 

 

16 р

 

 

 

16 р

 

 

 

16 р

 

 

2 кола

 

 

10 м

 

 

10 м

 

 

10 м

30м

30м

8 р

 

 

15м

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10хв.

 

 

 

 

8хв.

 

 

 

 

7хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1хв.

 

2хв.

 

2хв.

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів.

 

 

Звернути увагу на чіткість виконання завдань.

Звернути увагу на стан учнів.

 

 

Підніматися якомога вище.

Поступово збільшувати крок.

 

Працювати руками, правильно дихати.

Дистанція 2 метри.

 

По учбовому колу.

 

 

Дистанція два кроки

 

 

 

 

Виконувати нахили голови з заплющеними очимa

 

 

Тулуб тримати рівно

 

 

Розгинати руки повністю

 

Слідкувати за прямими руками.

 

 

Якомога сильніше прогинатися у спині.

 

 

Слідкувати за скручуванням тулуба

 

Виконувати кола з прискоренням

 

Правильно нахилятися.

 

 

 

Групуватися

 

 

 

Торкатися ногою руки

 

 

 

Спочатку виконувати стрибки повільно

 

Слідкувати за дотриманням дистанції

Слідкувати за зовнішнім станом учнів

Руки працюють як при бігу

Тулуб трохи нахилений вперед

Руки працюють як при бігу

Тулуб трохи нахилений вперед

Тримати дистанцію.

Тримати дистанцію.

Тримати дистанцію.

Тримати дистанцію.

Слідкуємо за правильністю виконання вправи

 

Слідкуємо за правильністю виконання вправи

Максимально збільшити швидкість.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкувати за правильністю та дальністю метання м’яча.

 

 

 

Слідкувати за правильністю відштовхування, польоту (групування) та приземлення під час стрибка.

 

Слідкувати за правильністю виконання низького старту та зовнішнім станом учнів після пробігання дистанці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заспокоєння учнів.

 

Заохочення учнів.

 

Вправи для м’язів тулуба.