Учнівське самоврядування

Президентська республіка «Козаченьки» є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних і культурних традицій.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ( СТАТУТ)
  • патріотичне виховання юного покоління в дусі українського козацького лицарства, української національної  ідеї, відданості рідному українському народові;
  • участь у проведенні заходів щодо охорони та захисту довкілля;
  • прилучення учнів до скарбів української народної творчості;
  • виховання свідомої дисципліни, бережливого ставлення до державного і власного майна;
  • навчання методам підтримки доброго здоров'я, особистої гігієни;
  •  любов до спорту.

ХТО МАЄ ПРАВО ВСТУПИТИ В "КОЗАЧЕНЬКИ"?
Членами «Козачат» мають право бути бажаючі учні 1-11 класів, які визнають та дотримуються статуту та клятви.

ГАСЛО ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
Ми землі і сонця вірні діти,
І навчатись прагнемо щомить.
Разом з Україною мужніти,
Совістю і серцем їй служить.

КЛЯТВА КОЗАЧЕНЬКІВ

Клятву вірності народу

За любов і за свободу

Будуть наші «Козаченьки»

Через все життя нести.

Присягаємо! Ми за Україну!

Вже як стануть «Козаченьки»

Україну будувати,

Будуть наші «Козаченьки»

Волю захищати.

Бо ніяк вже Україні

Без молоді жити.

Тож ставаймо всі в ланцюг

І візьмемося за руки

Та Вітчизну обнімімо,

Честь і славу її збережімо.

СИМВОЛІКА ТА ФОРМА

Символіка має форму правильного трикутника, кути якого відображають блакитно-жовтий прапор України. Три гострі кути втілюють прагнення до вічних людських цінностей:

ДОБРО,   МОРАЛЬ,   СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Середина символіки зображена у формі бджолиної соти, яка завжди символізувала багатство, достаток, працьовитість. А малиновий колір соти, одвічний колір козацтва. Втілює в собі любов до батьківщини, патріотизм та належність «КОЗАЧЕНЬКІВ» до славного українського козацького роду.

Школа – родина – це дім, де зустрічають дитину з любов’ю, турботливо ведуть через весь період навчання. Принцип родинного ставлення до дитини в школі дає змогу зберігати здоров’я фізичне і плекати душу, розвивати творчу особистість учня, при цьому вчителі і батьки створюють атмосферу здорової сім’ї, великої родини.

Правила учнівського самоврядування

Сміливіше внось пропозиції задля прийняття колективного рішення.
 Не бійся, що вносиш ідеї прості, з банку ідей відберемо золоті.
 Ідею іншого критикувати не маєш права, покритикуєш – не буде ідеї.
 Думку викладай розважливо, якщо потрібно повтори.
 Часу не марнуй, пропозиції внось коротко і ясно.
 Чітко втямиш – краще зробиш.
 Погодився легко не означає, що сприйняв глибоко.
 Не думай, що ти в чомусь переважаєш друзів, і не смій задаватися.
 Довіру треба розуміти так : все перевіряється ділом, турботою і дружбою.
 Перш ніж прийняти рішення, навчись бездоганно його виконувати.
 Усяке діло величає результат. Не соромно помилятись. Соромно не вміти і не бажати виправлятись.
 Зауваження приймаються, пропозиції виконуються.
 Твори, фантазуй й сміливіше – шукай шляхів виконання рішень.
 Не відкладай на завтра вирішення того питання, яке необхідно і можнавирішити сьогодні.
 Прийняв рішення – виконуй! Доручив іншим – довіряй! Довіряючи – перевіряй! Перевіряючи – допомагай! Допомагаючи – не підміняй!

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

І. Загальні положення

1. Вибори Президента школи проводяться за принципом загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

2. Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом.

3. Вибори Президента школи є загальними: право обирати мають учні 5 – 11 класів та вчителі школи .

4. Президентом школи може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилось 14 років і який є учнем школи.

5. Вибори Президента школи є рівними: кожен виборець має 1 голос.

6. Голосування на виборах є таємним.

7. Право висування кандидата в Президенти школи має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у президенти.

ІІ. Організація та проведення виборів

1. Для проведення голосування створюється виборча комісія.

2. Виборча комісія:а) складає списки виборців;б) встановлює форму виборчого бюлетеня;в) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти;г) встановлює результати виборів та оголошує їх.

ІІІ. Передвиборна агітація

1. Учень, який зареєстрований кандидатом у Президенти, має право вести предвиборчу агітацію.

2. Кандидат за допомогою ініціативної групи:

• Підготувати передвиборчу програму( не більш як 1 сторінку тексту);

• Може здійснювати інші агітаційні заходи.

3. Права кандидата у Президенти під час проведення агітаційної компанії:

• Вільне відвідування уроків під час предвиборної компанії (але не більш двох днів);

• Відвідувати любий клас, у якому кандидат планує провести агітаційну компанію;

• Проводити агітаційну роботу на перервах та в позаурочний час.

4. Повідомлення про обрання Президента оголошується головою виборчої комісії на загальношкільній лінійці.

5. Президенту школи вручається відповідне посвідчення.

6. Обраним вважається кандидат, за якого проголосували більшість учнів, що взяли участь у голосуванні.

7. Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брало участь 50% учнів та вчителів школи.

8. Президент обирається строком на 2 роки.

9. Якщо 2 і більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, проводять-ся повторні вибори.

10. Вибори до шкільного парламенту проводяться в класах відкритим голосу-ванням на 1 рік.

11. У виборах до парламенту беруть участь учні 5 – 11-х класів.

12. Кожен клас має право обрати до складу парламенту 1 представника.